Google PlusFacebookTwitter

Ładnemu we wszystkim ładnie

By on kwi 23, 2015

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Rano 30 października dokładnie w dniu 33 urodzin Mateusza dopłynęliśmy do portu, w którym nazajutrz musieliśmy rozstać się z załogą. Nicea miała do zaoferowania to co najlepsze we Francji i Włoszech – możliwość sprokurowania taniego i pysznego posiłku, barwny targ, zabytki, muzea, lody, kąpielisko, sklepy tylko z winem i sklepy tylko z czekoladą, ogromny wybór knajpek, malowniczy park z romantycznymi zaułkami, sztucznym wodospadem oraz widokiem na panoramę miasta. Żyć nie umierać.

 

Gdy tylko wyskoczyliśmy z jachtu okazało się, że to miasto, w którym warto się zgubić. Za każdym zakrętem coś przykuwało uwagę. Wszystkiego chcieliśmy spróbować. Najbardziej niepozorne uliczki wydawały się niezwykłe. Nicea przypuściła atak na nasze zmysły.

 

Tęskniąc za latem na Mazurach zakupiliśmy koszyczek ogromniastych malin na targowisku. Słodkie – opłacało się! Do sklepów z ziołami, winem i tanimi przekąskami zniechęcały jedynie długie kolejki klientów. Mateusz nieludzkim wysiłkiem oparł się pokusie skosztowania świeżych ostryg sprzedawanych w 3 wersjach cenowych – w zależności od rozmiaru.

 

Na pocieszenie zajrzeliśmy do przybytku, w którym oferowano czekoladę w każdej postaci. Padliśmy ofiarą promocji. Nie wiadomo kiedy znaleźliśmy się przy kasie ściskając pożądliwie czekoladowe suweniry. Z otępienia wyrwało nas pochrumkiwanie dobiegające zza lady. Jego źródłem był największy buldog francuski, jakiego widziałam. Gapił się na nas stwór o wyglądzie szatana rodem z Sądu Ostatecznego Memlinga, ale w gustownym ubranku. Po dwóch sekundach przyczłapał wesoło i rujnując swoje diaboliczne emploi łasił się jak szczeniak. Niestety nasze serdeczne spotkanie po chwili zostało przerwane. Sprzedawca tracąc cierpliwość srogim tonem zawołał pieszczocha, a ten spanikowany jeszcze szerzej otworzył swoje wyłupiaste ślepia Behemota, po czym potulnie wskoczył z powrotem za ladę. Miał na imię Fantomas. Jednak to nie chaos rządzi światem, tylko czyjeś ironiczne poczucie humoru.

 

Za rogiem niespodziewanie natknęliśmy się na widowisko skłaniające do dalszych egzystencjalnych refleksji. Nad niewielkim placem, gdzie przestrzeń została zagrabiona przez parkujące samochody i stoiska z owocami morza, krążyły nażarte ptaszyska paskudzące na wehikuły szczęściarzy, którym rano udało się dorwać wolne miejsce. No cóż, pomyślałam – każdy kij ma dwa końce, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, ładnemu we wszystkim ładnie, trud człowieczy czas niweczy, a zwierzęta i tak mają swój rozum.

 

Na obiad pochłonęłam świeże, szpinakowe gnocchi z liśćmi szałwii usmażonymi na maśle. Koszt całego dania absolutnie śmieszny. W polskim barze mlecznym wyszłoby drożej. Spróbowałam też organicznego wina i natychmiast zostałam jego wyznawczynią. Było magiczne! Toasty z okazji urodzin Mateusza nie miały dla mnie przykrych konsekwencji dnia następnego.

 

Podczas zachodu słońca byliśmy wśród wąskiego grona uprzywilejowanych widzów, którzy o właściwej porze usadowili się w punkcie widokowym na terenie parku. Kula rozżarzona do czerwoności nad rozległą plażą i miastem o kapryśnej architekturze dawała nieziemski efekt. Pochłanialiśmy go wzrokiem aż tarcza słoneczna zatonęła w morzu. Boleśnie piękne. Czuliśmy, że nasza wyprawa właśnie dobiega końca.

 

W Halloween przyszło nam pożegnać załogę, ale nie na zawsze. **** Cała ferajna zapakowała się do wynajętego auta i pojechała zobaczyć Paryż, a potem już prosto na lotnisko.
My popłynęliśmy do Antibes.

comments powered by Disqus
Partnerzy projektu: sennheisergdy_logo sailservice_logo_partnerswind_logo_partnerscodezero_logo_partnersnord_boat_small    

Patroni medialni:


Zagle_logo_rtb      Podroze_logo_rtb            RG logo
Di solito, i piedi diventano freddi e una sensazione di bagnato può essere sentito. Ma, questo paio di stivaletti è stato progettato Ugg scontati prudenti le decisioni di sottoscrizione cura, in modo da ottenere tutta l'intimità e la secchezza si dovrebbe. Gli stivali vi aiuterà anche a stoppino via l'umidità permettendo quindi quantità aria libera. Questo non significa che replica borsetta molto a buon mercato. Invece, erano Chanel borsa budget mila. Tuttavia, come il prezzo medio che sono di una borsa Chanel fino a $ 200. Ugg outlet Riceverete le caratteristiche, versatilità, questi vantaggi regolarmente pecore e struzzi, non di pelle marchio Chanel. Questo è importante, non tutti firmati a buon mercato borse chanel e spendere più di 1.000 dollari USA. Esempi del progettista attuale borse Chanel basso un gran numero. Ugg Saldi Dammi il miglior consiglio con la valvola prima di investire in "prezzo originale, sostenendo che molto più ragionevole. Borsa Chanel buona copia, infatti, confrontare l'originale e la copia, il divario tra voi.