Google PlusFacebookTwitter

Surfer, Pirat, Orzeł i Włosi

By on kwi 23, 2015

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Zbliżał się koniec wyprawy. Powoli dopadała nas świadomość, że wkrótce będziemy zmuszeni porzucić życie pod żaglami. Człowiek zaczyna myśleć o powrocie na ląd, ale po sześciu miesiącach pływania trudno sobie w ogóle wyobrazić czym jest powrót do tzw. normalności. Dla nas normą stała się rutyna pokładowa. Bycie w ciągłym ruchu, poznawanie nowych ludzi i miejsc, trzymanie właściwego kursu, wypełnianie dziennika, czekanie na wiatr. Rzeczy ważne i proste.

Pewnie zrobiłoby się smutno na finiszu, gdyby nie barwna załoga, poszukiwania butli z gazem, kalambury czy inne działania rozpraszające.

 

Na ostatnim odcinku, nazwanym przez nas „Tylko dla Orłów”, mieliśmy pełną obsadę. Pierwszy zjawił się Filip – piegowaty, beztroski i wiecznie głodny. Wszystkim chwalił się strupem po paskudnym rozcięciu na czole. Jak się okazało uraz nabyty podczas surfingu. To typ, z którym można koszyki kraść (takie na kółkach z supermarketów). Łobuz od razu poprawił nasze lekko podupadające, schyłkowe nastroje.

 

Potem dokulgali się dwaj kolejni załoganci – Przemek i Szymon zwany Orłem (nomen omen). Ta dwójka nie znała się wcześniej, ale dołożyla wszelkich starań, aby integracja podczas ich wspólnej podróży przebiegła sprawnie. Następnie Orzeł zapoznał cały port w Civitavecchia ze swoją basową i donośną czkawką, która może obudzić nawet umarlaka.

 

Pomijając czkawkę przekonaliśmy się, że Szymon jest osobą zrównoważoną, niekonfliktową, pozytywnie nastawioną do otoczenia i entuzjastycznie do samego żeglarstwa. Nawet choroba morska nie zepsuła mu nastroju. Załogant na wagę złota. Jedyną jego słabością były gry. Początkowo opierał się pokładowym przejawom hazardu ze względu na swoją mroczną przeszłość. A kiedy już uległ, przeżył intensywny nawrót uzależnienia do 3-5-8 i Carcasson. Podczas partyjki rozgrywanej pod pokładem przy dobrych kartach, potrafił naprawdę długo ignorować mdłości wykańczając zzieleniałą konkurencję.

 

Przemek pracował jakiś czas temu z Mateuszem w jednej firmie. Należy do tych odważnych. Skusiła go nasza wariacka idea rejsu, choć nie miał żeglarskiego doświadczenia. Wiem, że były chwile, w których przeklinał swoją decyzję. Jednak przygody, gry planszowe, wino, wesołe towarzystwo i snorkeling w lazurowej wodzie w ostatnich dniach października, wynagrodził mu wszelkie nieprzyjemności.

 

Zahartował się na morzu jak nikt inny. Dzieciaki w ostatnim porcie przejrzały go na wylot. Widząc Przemka od razu bezbłędnie rozpoznawały jego poprzednie wcielenie. Wbrew cichym protestom zakłopotanych matek, wytykały go palcami krzycząc „pirat, pirat!”.

 

Na koniec dołączyli znajomi Filipa: Agnieszka i Bartek. Kiedy pytałam go jak wyglądają jeszcze zanim dotarli na jacht, wzruszył ramionami i powiedział: „jak Włosi”. Zostali więc Włochami. Dopóki przebywaliśmy we Włoszech to niekiedy utrudniało komunikację, ale w tak zabawny sposób, że po prostu szkoda było rezygnować.

comments powered by Disqus
Partnerzy projektu: sennheisergdy_logo sailservice_logo_partnerswind_logo_partnerscodezero_logo_partnersnord_boat_small    

Patroni medialni:


Zagle_logo_rtb      Podroze_logo_rtb            RG logo
Di solito, i piedi diventano freddi e una sensazione di bagnato può essere sentito. Ma, questo paio di stivaletti è stato progettato Ugg scontati prudenti le decisioni di sottoscrizione cura, in modo da ottenere tutta l'intimità e la secchezza si dovrebbe. Gli stivali vi aiuterà anche a stoppino via l'umidità permettendo quindi quantità aria libera. Questo non significa che replica borsetta molto a buon mercato. Invece, erano Chanel borsa budget mila. Tuttavia, come il prezzo medio che sono di una borsa Chanel fino a $ 200. Ugg outlet Riceverete le caratteristiche, versatilità, questi vantaggi regolarmente pecore e struzzi, non di pelle marchio Chanel. Questo è importante, non tutti firmati a buon mercato borse chanel e spendere più di 1.000 dollari USA. Esempi del progettista attuale borse Chanel basso un gran numero. Ugg Saldi Dammi il miglior consiglio con la valvola prima di investire in "prezzo originale, sostenendo che molto più ragionevole. Borsa Chanel buona copia, infatti, confrontare l'originale e la copia, il divario tra voi.